Ο παλιός μας μαθητής Νίκος Μασούρας, κάτοχος του πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος ζίου ζίτσου, μίλησε στους μαθητές μας

Την Τρίτη 13-02-2024 καλέσαμε στο σχολείο μας τον παλιό μας μαθητή Μασούρα Νίκο ο οποίος κατέχει το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στο ζίου ζίτσου για να μιλήσει στους μαθητές και μαθήτριες του γυμνασίου και λυκείου.

Ο Νίκος μίλησε και συζήτησε μαζί τους σχετικά με τα οφέλη της ενασχόλησης με τον αθλητισμό, για τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει ένας αθλητής ζώντας σε ένα νησί με περιορισμένα μέσα, για το πώς μπορούν οι μαθητές να οργανώνουν και να πετυχαίνουν τους στόχους τους και πώς να μην παρασύρονται από τις τάσεις της σύγχρονης εποχής.

Τέλος, συνέστησε στα παιδιά έναν ενεργητικό, υγιεινό τρόπο ζωής μακριά από εξαρτήσεις (διαδίκτυο, αλκοόλ, ναρκωτικά, τσιγάρο).

Τον ευχαριστούμε θερμά!